Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука - це вона»

[ad_1]

15:08, Сьогодні

Надійне джерело

 Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука - це вона»

В рамках освітнього арт-проєкту «Наука — це вона» презентували однойменний поштовий блок із чотирьох марок, на яких зображені жінки-вчені, що досягли вагомих здобутків у ІТ, фізиці, математиці. Він створений у співпраці із благодійним освітнім проєктом STEM is FEM та реалізується за підтримки UNICEF і ООН Жінки в Україні, передає 0372.ua.

«Укрпошта долучилася до освітнього арт-проєкту «Наука — це вона» та сьогодні випустила поштовий блок із видатними українськими жінками-вченими. Разом із нашими партнерами ми показуємо загалу, що жінки можуть досягти професійних висот у математиці, фізиці, ІТ і що це не суто чоловічі царини. Ці поштові марки, завдяки поціновувачам філателії та нашим клієнтам, розлетяться у різні куточки України», — відзначив під час спецпогашення генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Отримуйте головні новини дня — Telegram або Viber.

«Мета  STEM is FEM та проєкту «Наука — це вона» — побороти стереотипи про те, що нібито існують суто «чоловічі» професії. Проєкт допомагає дівчатам долучитися до технічних та інших сфер, де наразі є гендерний дисбаланс, та побачити, що вони можуть досягти успіху будь-де, і в цих сферах також», — зазначив ініціатор проєкту, інвестор та засновник української технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.

Поштовий блок випущено тиражем 8 тисяч примірників. Номінал кожної марки — 9 грн.

 Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука - це вона», фото-1

В якості ескізів поштових марок було використано портрети, створені Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Ольгою Дехтярьовою, Євгенією Полосіною та Сергієм Майдуковим.

На марках поштового блоку зображені четверо жінок-вчених:

  • Катерина Ющенко створила першу у світі формальну мову адресного програмування, на якій були створені перші програми розпізнавання простих геометричних фігур, друкованих та рукописних літер і цифр. Українка фактично започаткувала першу школу теоретичного програмування в СРСР.
  • Ольга Перевозчикова розробила низку термінологічних державних стандартів із програмування, які вперше зафіксували сучасні норми україномовної ІТ-лексики. Також Вона стала авторкою «Англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування», два видання якого охоплюють понад 14 тисяч ІТ-термінів.
  • Антоніна Прихотько розробила ряд методик вирощування надтонких кристалів органічних сполук, придатних для низькотемпературних спектральних досліджень, що вплинули на розвиток фізики твердого тіла. Ще організувала в Інституті фізики Києва спектральну лабораторію, яка згодом стала найбільшим у світі центром низькотемпературної спектроскопії неметалічних кристалів.
  • Клавдія Латишева —  перша в Україні докторка фізико-математичних наук. Її праці з електродинаміки, теорії коливань та теорії ймовірностей, видані ще в 30 — 40 роках ХХ століття, і нині займають чільне місце у бібліотеках видатних математиків сучасності. Науковий доробок вченої понад 40 праць, серед яких метод Фробеніуса-Латишевої для розв’язування систем диференціальних рівнянь з частинними похідними.

Читайте також: На Буковині на реабілітацію дітей з інвалідністю витратили понад три мільйони гривень

Більшість обмежень «жовтої» та «червоної» зон не стосуватимуться вакцинованих – Ляшко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *