Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року


Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року

Індекс інвестиційної привабливості України впав до рівня 2013 року.

Індекс інвестиційної привабливості України у першій половині 2022 року впав на пів пункту та склав 2,17 бала з 5 можливих. Це значення – найнижче з 2013 року. Про це пише Європейська Бізнес Асоціація.

Пів року тому показник індексу складав 2,73 бала. Для порівняння, під час активної фази пандемії Covid-19 Індекс знижувався до 2,4 бала, а за часів Євромайдану – до 1,8 бала, що досі є найнижчим значенням за увесь час проведення дослідження. Одразу ж після Революції гідності Індекс показав відчутний стрибок та подальше зростання.

Відсоток генеральних директорів, які вважають інвестиційне середовище в Україні вкрай несприятливим, зріс в десять разів – з 5% до 53% за останні пів року. Ще 34% вважають його скоріше несприятливим. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 9% директорів, і ще 4% вважають його сприятливим. Найбільше позитивних оцінок було від представників юридичного та консультаційного бізнесу.

Інвестиційна привабливість України впала до рівня 2013 року, фото-1

Попри війну, 91% компаній Асоціації планують продовжувати працювати на ринку України, а 55% збираються інвестувати в Україну навіть у воєнний час. Зокрема, СЕО розповідають про плани інвестицій в аграрну сферу, енергетику, ІТ та телеком, будівництво, фармацевтику, FMCG, нерухомість та інше. До того ж 12% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну цього року, хоча інші 57% респондентів з цим не погоджуються.

Військова агресія росії проти України очолила перелік факторів, що негативно вплинули на інвестиційних клімат. На другому місці опинилась корупція, на третьому – слабка судова система. Негативний вплив Соvid-19 гендиректори оцінили як мінімальний та поставили на останнє місце у цьому списку. Серед позитивних змін бізнес-лідери найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит і квот на український експорт та «транспортний безвіз» з ЄС.

“Стан інвестклімату опинився відкинутим до 2012-2013 років, ще до початку будь-яких воєнних дій. І це доволі непоганий результат, як на мене, зважаючи, що в країні триває повномасштабна війна. Це свідчить і про стійкість українського бізнесу, і про мужність наших людей, а також про те, що реформи та позитивні зміни останніх восьми років дали нам певний запас міцності”, – прокоментувала виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *