Кабінет Міністрів зафіксував ціну природного газу для виробників тепла


Фото: КМУ

Фото: КМУ

Кабінет Міністрів зафіксував ціну природного газу для виробників тепла на рівні 7400 грн за 1 тис. кубометрів (із ПДВ).

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 3 червня, передає Укрінформ, пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.

«У контексті підготовки до опалювального сезону уряд ухвалив рішення про те, що ТЕЦ, ОСББ та інші виробники тепла отримуватимуть газ за фіксованою ціною в розмірі 7 400 гривень за тисячу кубів. Це дає можливість місцевій владі не підвищувати тарифів для людей», – сказав премʼєр.

За його словами, зараз в усіх областях щодня працюють комісії, які фіксують пошкодження в комунальній сфері. У чотирьох областях на сьогодні зафіксовано 35 тис. пошкоджених або зруйнованих об’єктів. Майже 75% з цих 35 тис. розташовані на Київщині.

Зруйновано майже 200 котелень, на 37 із них вже завершуються ремонти.

«По Харківщині, Миколаївщині, Донеччині та Луганщині зараз важко робити оцінку, адже активні бої та постійні обстріли там не припиняються», – зазначив Шмигаль.

Ціна 7400 грн за 1 тис. кубометрів для виробників тепла, які уклали трирічні контракти із Нафтогазом, діяла у 2021 році. За умовами контракту, цьогоріч ціна газу мала змінитися.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 29 квітня продовжив дію ПСО (покладення спеціальних обов’язків) на ринку газу на НАК «Нафтогаз України» та пов’язані з ним підприємства на період із 1 травня по 30 вересня цього року.

При цьому Нафтогаз зафіксував ціну “блакитного палива” на опалювальний сезон для своїх споживачів – фізичних осіб (7,96 грн за кубометр без транспортування) та бюджетних організацій (13,7 грн за кубометр без ПДВ і транспортування).

Наразі уряд пропонує виділити з держбюджету 264,3 млрд грн на врегулювання ситуації на ринку природного газу і в сфері теплопостачання. Відповідний законопроєкт зареєстровано в ВР. Зокрема, 38,2 млрд грн планується спрямувати місцевим бюджетам на відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з постачання гарячої води.

Читайте також:Польща вже збудувала 120 кілометрів загородження на кордоні з Білоруссю

На Буковині планують реконструювати більше ста будівель для проживання переселенців

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *