Страсний тиждень перед Великоднем 2022


Страсний тиждень перед Великоднем 2022

За православним календарем Світле Христове Воскресіння відзначається 24 квітня, а Страсний тиждень – 17-23 квітня.

Кожен день тижня перед Великоднем присвячений спогадами про останні дні мирського життя Ісуса Христа, його розп’яття та смерть.

Підготовка до світлого дня починається з сорокаденного посту, але на Страсний тиждень випадають найсуворіші обмеження та головні передсвяткові приготування.

Тиждень перед Пасхою – особливий і кожен день несе своє значення. Страсний тиждень або Страсна Седмиця за своєю суттю — нагадування про останні дні життя Ісуса Христа. Останній тиждень Великого посту — один із найважчих. У ці дні не можна влаштовувати жодних урочистостей, думки повинні бути лише добрими та світлими, присвяченими єдності з Господом.

Великий Понеділок

Великий Понеділок символізує собою прощання зі злістю, жадібністю та жадібністю. Цього дня Ісус прокляв безплідну смоковницю, яка не нагодувала його, вона є символом усіх цих людських гріхів. Цього дня прийнято позбавлятися старих та непотрібних речей.

Великий Вівторок

У Великий Вівторок Ісус навчав людей, а присутні там первосвященики ставили різні питання з каверзами, маючи бажання викрити його і заарештувати. Але в них це не вийшло.

Велика Середа

У Велику Середу Ісус був зраджений своїм учнем Юдою за 30 срібняків. Цей день є також символом покаяння Марії Магдалини. Цієї середи багато віруючих взагалі відмовляються від їжі, настільки суворий піст у цей день. Цей останній шанс упорядкувати будинок, адже далі прибирання буде під забороною.

страсна седмиця 2022

страсна седмиця 2022

Чистий Четвер

Чистий Четвер пов’язують із тією самою таємною вечерею, на якій Ісус прощався зі своїми учнями, знаючи, що на нього чекає попереду. Із цим днем ​​пов’язують чимало традицій. Всупереч думці, що склалася, в Чистий Четвер не можна наводити лад у будинку, а потрібно вмитися обов’язково до сходу сонця. Православні намагалися донести з храму свічку, що горить, яка віджене все погане з дому. Маленьким дітям та жінкам підстригали кінчики волосся, щоб стимулювати зростання.

Страсна П’ятниця

Страсна П’ятниця — день розп’яття Ісуса на Голгофі. Цього дня можна лише молитися, не можна нічого робити, а трапезувати можна лише холодною їжею. Це день скорботи.

страсний тиждень у 2022 році

страсний тиждень у 2022 році

Велика Субота

Велика Субота — день перебування Ісуса в гробниці та його сходження до пекла. У суботу фарбують яйця та печуть великодні паски.

Світле Христове Воскресіння

І ось нарешті приходить Великдень – день Воскресіння Христового. Це день закінчення посту, люди носять пасхальні кошики на освячення, а після приходу з церкви розговляються. Якщо ви постили, виходити з посту потрібно обережно, щоб не перевантажити організм. Великдень – день радості, який потрібно провести у колі друзів та рідних.

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *