Як працюють біткоїн-транзакції

Заробіток на криптовалюті приваблює багатьох. Однак мало знайти хороший обмінник цифрових активів, такий як https://buybank.io/ru/exchange-btc-to-monobank, де можна швидко придбати біткоїн за фіат або навпаки, потрібно ще розібратися в суті криптографії. У цьому матеріалі ми розповімо, як працюють транзакції Bitcoin (BTC).

Як працюють біткоїн-транзакції

Що таке транзакції Bitcoin

Біткоїн створювали як однорангову електронну платіжну систему. Транзакції в мережі — це «електронні листи», підписані за допомогою криптографії цифровим способом. Вони публічні та зберігаються в блокчейні.

Bitcoin є ланцюгом цифрових підписів. Кожен користувач надсилає свій BTC іншій людині, використовуючи відкритий ключ наступного власника та підписуючи хеш попереднього. Після цього інформація додається у кінець коїна. Одержувач може перевірити підписи та верифікувати ланцюжок попередніх власників.

Важливо пам’ятати, що біткоїни існують лише в цифровому форматі, у фізичному аспекті їх немає. Блокчейн необхідно сприймати як запис транзакцій між різними адресами BTC. Під час зміни балансу записи про транзакції в мережі біткоїна оновлюються та публікуються на всіх вузлах. Для перегляду поточного балансу адреси BTC та історії можна скористатися одним з оглядачів блоків.

Приклад біткоїн-транзакції

Наприклад, Тарас отримав 2 транзакції по 0,6 біткоїна. Усього на його балансі 1,2 BTC. Тепер він хоче відправити 1 біткоїн Тетяні. По суті, транзакція складатиметься з трьох частин. До блокчейну надходить повідомлення, в якому є:

  • введення — вказівка біткоїн-адреси, з якої Тарас отримав монети, котрі планує відправити;
  • кількість BTC, що надсилатимуться;
  • вивід — публічна адреса Тетяни для здійснення переказу.

Під час переказу 1 біткоїн надсилатиметься на адресу Тетяни, а другою транзакцією 0,2 біткоїна повернуться Тарасові на гаманець як «решта». Цей другий вихід розраховується як сума входів [0,6 + 0,6 = 1,2] мінус 1 BTC, який хоче надіслати Тарас.

Надсилання біткоїнів вимагає отримання доступу до закритих і відкритих ключів. Коли ми говоримо, що хтось володіє BTC, ми маємо на увазі, що він має доступ до пари ключів:

  • відкритого, на який раніше надходила певна кількість біткоїнів. Такі ключі є рандомною послідовністю цифр і літер. Вони публічні, ними можна ділитися з іншими без жодних побоювань;
  • закритого, за допомогою якого авторизуються подальші транзакції з BTC, що раніше були відправлені на вищезгаданий відкритий ключ. Такі ключі, як паролі, потрібно зберігати в секреті. Найкраще зробити резервну копію закритого ключа та тримати його у безпечному місці.

Щодо комісійних зборів під час біткоїн-транзакцій, то в багатьох гаманцях вони можуть встановлюватися користувачами власноруч. Та частина суми, що не призначається одержувачу або повертається як «решта», входить до розрахунку комісії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *