Буковина може вийти із "зеленої зони": ситуація з COVID-19 критична - KSE


фото ілюстративне

фото ілюстративне

У кількох регіонах України різко погіршується ситуація з поширенням коронавірусу. Коефіцієнт виявлення нових випадків у низці областей почав перевищувати норму, допустиму для “зеленого” рівня епіднебезпеки. Країна опинилася на межі виходу із “зеленої” зони, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше: Коронавірус на Буковині: скільки людей померли минулої доби

Якщо така тенденція збережеться, то в регіонах можуть посилити обмеження. Про це повідомили експерти Київської школи економіки (KSE), інформує РБК-Україна.

Повідомляється, що два дні поспіль не виконується умова “зеленого” рівня епідемічної небезпеки – коефіцієнт виявлення нових випадків перевищив 4%.

Отримуйте головні новини дня – Telegram або Viber.

У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня, Національна комісія з питань ТЕБ і НС може прийняти рішення про вихід України з “зеленої” зони. Це означає, що регіони будуть розподілені за рівнем епідемічної небезпеки, відповідно до яких будуть посилені обмеження, – йдеться в прогнозі.

Поточна ситуація поки залишається контрольованою, але навантаження на медичну систему продовжує зростати – кожне п’яте “ковідне” ліжко зайняте пацієнтами, на 14% зайняті ліжка “з киснем”.

Добова смертність в Україні також перейшла до зростання і в середньому становить 38 випадків – зростання майже на половину порівняно з минулим тижнем.

Чернівецька область продовжує бути антилідером з найбільш критичною ситуацією з COVID-19. Кожен з інших 24 регіонів знаходиться в зоні підвищеного ризику загоряння. І вже в 11 українських областях (Київська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська, Луганська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області) коефіцієнт виявлення випадків перевищує рекомендовані ВООЗ 5%.

Читайте також:Хворих на COVID-19 більшає: за добу – понад 2,4 тисячі інфікованих

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *