Чернівці першими реінтегруватимуть переселенців. Ірина Верещук відвідала Буковину

[ad_1]

Чернівці першими реінтегруватимуть переселенців. Ірина Верещук відвідала Буковину

Сьогодні Буковину відвідала віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Разом із головою Чернівецької ОВА вони відвідали місця, де проживають переселенці. За словами міністерки, люди були вдячні чернівчанам за теплий прийом. Серед ВПЛ були і ті, котрі збираються залишатися жити у громаді і після війни.

Ірина Верещук подякувала Чернівцям та чернівчанам за те, що так вдало вийшло допомогти переселенцям. І ця допомога продовжується. Більше того, Чернівецька область стане першою, яка розробить план реінтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Наразі область розробляє цей план. І Чернівці з областю стануть першими, хто цей план розробить, затвердить і реалізує.

«Одна справа — прийняти, нагодувати, не дати змерзнути. А інша справа — реінтегрувати. Цей процес потребує часу, енергії і терпіння»

Лише три тисячі переселенців досі проживають у місцях компактного проживання на Буковині. 95 відсотків ВПЛ у Чернівецькій громаді знайшли для себе житло, або їм допомогли його знайти.

«Вони кажуть про те, що їх сприймають, як своїх. Кажуть, що Чернівеччина стала їхньою другою Батьківщиною, що вони не відчувають себе тут зайвими, не відчувають себе тими, хто приносять незадоволення. Вони бачать, що їм тут раді», — розказала Ірина Верещук про спілкування з переселенцями.

Також керівництво відвідало «Місто добра», — центр підтримки для жінок та дітей. У тому числі тих, хто постраждав через війну. 

«Ви — громада, ви демонструєте той патріотизм, ту необхідну єдність і той професіоналізм, який нам потрібен», — додала міністерка.

[ad_2]

Источник: 0372.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *